30 maja 2024

Liturgia

  1. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki MaryiNowy Rok. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, w przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego
  3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  4. W czwartek po Mszy św. Adoracja prywatna do 21:00.
  5. W piątek od 17:00 spowiedź.
  6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Jest to także święto patronalne Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym dniu bp Kazimierz i bp Edward obchodzą kolejne rocznice święceń biskupich pamiętajmy o naszych Pasterzach w modlitwie. Także w tym dniu młodzież będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę do oznaczenia naszych domów. Dochód przeznaczony jest na działalność grup młodzieżowych. O 16:00 Nabożeństwo 5-pierwszych sobót miesiąca. O prowadzenie różańca prosimy – Róże św. Rodziny. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Młodzież odprawiającą Pierwsze Soboty prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty wcześniej. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych.
  7. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia po Mszy św. o 12:30 oraz 14 stycznia (w niedzielę) po Mszy św. o 17:00 dzieci i młodzież naszej parafii w domu parafialnym przedstawią jasełka.

Spotkania

  1. W piątek, 5 stycznia po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym próba jasełek. Zapraszamy młodzież z Oazy, Koła Misyjnego i LSO na to spotkanie.

Sprawy parafialne

  1. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień. We wtorek ul. Słocińska; w środę Słocińska, św. Rocha i Paderewskiego; w czwartek ul. Góreckiego – domy jednorodzinne i rodziny z tej ulicy, które się zapisały oraz rodziny z zapisu. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie, stronie internetowej parafii i facebooku. Ponadto rodziny, które zostały pominięte bądź były nieobecne w dniu w którym  odbywała się kolęda w ich rejonie, mogą umówić się na wizytę duszpasterską zgłaszając swoją chęć w zakrystii bądź drogą meilową.