24 czerwca 2024

Liturgia

 1. Rozpoczął się Adwent czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. W dni powszednie Msza Św. Roratnia odprawiana będzie o godz. 7:00. Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 6:10, a w dni powszednie o godz. 6:40. Do uczestnictwa w roratach szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, które jak co roku, będą formować procesję rozpoczynającą liturgię.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Barbarę, w środę św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
 • Msze św. o 7:00, 9:00 i 18:00.
 • W godzinach od 12:00 – 13:00 przeżywać będziemy Godzinę Łaski wypraszając potrzebne dary dla całego świata. W naszym kościele w tej godzinie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy również do modlitwy w naszych domach.
 • Na Mszę Św. wieczorną (o 18:00) zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas liturgii zostaną im poświęcone medaliki Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
 • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.

Spotkania

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla grup młodzieżowych: Oazy, Koła Misyjnego, kandydatów na ministranta i ministrantów.
 2. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII – grupa Damiana.
 3. Ze względu na wprowadzenie relikwii w sobotę katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.

Sprawy parafialne

 1. W piątek z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 9 grudnia na Mszy św. o 18:00 do naszego kościoła zostaną wprowadzone relikwie św. Faustyny. W związku z tym za tydzień w niedzielę s. Ignacja Bazan – nasza rodaczka ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (zgromadzenie, w którym posługiwała również św. Faustyna), podczas każdej Mszy św. przybliży nam posłannictwo i orędzie św. Faustyny.
 3. Za tydzień 10 grudnia na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy przeżywać uroczystość 25-lecia wstąpienia do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich NMPNP Siostry Przełożonej Haliny Ożóg. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za siostrę i zachęcamy do modlitwy o nowe powołania.
 4. Również za tydzień przy naszym kościele będą rozprowadzane kalendarze parafialne na nowy rok. Całkowity dochód będzie przeznaczony na potrzeby grup młodzieżowych naszej parafii. To także Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy Św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel.
 5. W ramach rekolekcji adwentowych w tym roku proponujemy katechezy o przebaczeniu, które wygłosi ks. Damian. Będą one odbywać się w czwartki. Pierwsza katecheza odbędzie się 7 grudnia. Szczegóły w gazetce i stronie internetowej parafii.
 6. Z wiadomych racji nie odbędzie się zapowiadana pielgrzymka do Ziemi Świętej. W zamian ks. Grzegorz zaprasza na pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła. Szczegóły na facebooku parafii i u ks. Grzegorza.