30 maja 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek święto św. Andrzeja.
 2. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, Akt oddania Chrystusowi Królowi i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu wypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 4. W piątek spowiedź od godziny 17:00.
 5. Wizyta u chorych z racji pierwszej soboty zostanie przeniesiona na 16 grudnia będzie to zarazem spowiedź i Komunia św. świąteczna. Można również w zakrystii zapisywać chorych, którzy nie uczęszczają na pierwsze soboty. Wieczorem nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o godz. 17:00 różaniec wynagradzający prowadzony przez Różę p. Jadwigi Krupy.
 6. W przyszłą niedzielę – 3 grudnia – rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 6:10.

Spotkania

 1. We wtorek i czwartek na Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa 1 i 2. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie i rozdanie modlitewników.
 2. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Uwielbienia Metanoia.
 3. W piątek o 16:45 spotkanie Koła Misyjnego.
 4. W sobotę nie będzie spotkania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

 1. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rewitalizację Ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Serdecznie prosimy o hojne wsparcie tego dzieła.
 2. Przypominamy, że rozpoczynający się tydzień, do czwartku jest ostatnim tygodniem nabożeństw wypominkowych, dlatego do dziś można składać kartki z wypominkami.
 3. W poniedziałek w domu parafialnym o 17:30 odbędzie się kiermasz alb komunijnych. Kiermasz jest adresowany do rodziców klas III ale również dla rodziców uczniów klas starszych, którzy chcieliby sprzedać stroje.
 4. Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza parafia na prośbę Proboszcza otrzymała relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej. W związku z tym, w sobotę 2 grudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas Mszy św. nastąpi przekazanie relikwii świętej w obecności przedstawicieli grup duszpasterskich naszej parafii. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła nastąpi 9 grudnia w sobotę na Mszy św. o godz. 18:00.
 5. Za tydzień 3 grudnia, w niedzielę o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Uczniów, Pracowników Oświaty i Pracowników Administracji związanych z naszą Szkołą Podstawową nr 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Parafia bł. ks. Władysława Findysza wraz z ks. Proboszczem składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na wykończenie kościoła parafialnego. Zebrano 11470.45 zł.
 7. Bóg zapłać p. Wiesławowi naszemu parafianinowi za bezinteresowne wykonanie napraw stolarskich w kościele.