17 kwietnia 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej, w środę św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana, w niedzielę św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, a zarazem 20 rocznica powstania Domu Księży Seniorów.
 2. W środę – 13 września – o 17:45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy Św. nabożeństwo fatimskie.
 3. W czwartek, 14 września o 17:30 w kościele droga krzyżowa z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 19:00 przy posesji p. Kusiów na ul. Słocińskiej odbędzie się poświęcenie odnowionego krzyża misyjnego.
 4. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 6. Również w sobotę, 16 września zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej ścieżkami Słociny. Wyjście spod kościoła po Mszy św. o godz. 7:00.

Spotkania

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Uwielbienia Metanoia.

Sprawy parafialne

 1. Do dziś w zakrystii przyjmujemy zapisy kandydatów z klasy VIII na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako jesienna pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 3. Zachęcamy do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2024 na projekt OSP Rzeszów-Słocina w kategorii II zadanie 46. Głos można oddać przez stronę internetową www.rbo.erzeszow.pl, w Urzędzie Miasta lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. u strażaków.
 4. Bóg zapłać róży św. Jadwigi za ofiarę na kwiaty jako wystrój naszego kościoła.
 5. W dniach 15-17 września ks. Grzegorz zaprasza chętną młodzież na pieszy rajd zwany złaziskiem. Szczegóły na plakacie i bezpośrednio u ks. Grzegorza.
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 24 września – niedziela. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii z podaniem numeru Pesel. Wyjazd o godz. 5:00 spod kościoła. Przewidywany koszt ok. 100 zł. Zaliczka przy zapisie 50 zł.
 7. W związku z licznymi uwagami wielu wiernych dla usprawnienia i godnego przyjęcia Komunii Św. prosimy, aby przez środek kościoła podchodzić procesyjnie w dwóch rzędach.  

do użytku wewnętrznego parafii