14 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. porannej i wieczornej poświęcenia ziarna na zasiew.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Adoracja prywatna do 21:00.

Spotkania

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy duszpasterskie.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów na ministranta, a także ministrantów i lektorów.
 3. W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego OAZY. O 17:00 spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy rodziców i dzieci klas III, IV i V Szkoły Podstawowej. Natomiast spotkanie klas VI, VII, VIII oraz Liceum rozpoczyna się Mszą Świętą o 18:00.
 4. W sobotę o godz. 17:30 różaniec prowadzany przez Bractwo Szkaplerzne, po Mszy św. modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej i spotkanie formacyjne.
 5. Także w sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. Do 10 września w zakrystii przyjmujemy zapisy kandydatów z klasy VIII na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.                                 
 2. Od poniedziałku, 4 września kancelaria parafialna czynna codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem Pierwszych Piątków, uroczystości czy sytuacji losowych).
 3. Przypominamy, że w poniedziałek 4 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla społeczności naszej szkoły o godz. 10:00.
 4. Przypominamy także, że w każdy wtorek wieczorem, będą odprawiane Msze Święte w intencjach polecanych przez wstawiennictwo św. Rocha. Od września Msza św. będzie odbywać się przy ołtarzu św. Rocha.
 5. Bilety do Markowej na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów zostaną rozdane w autokarze. Wyjazd o godz. 5:00 spod kościoła.
 6. Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 3-11.02.2024 r. Program dostępny w zakrystii. Szczegóły u ks. Grzegorza Złotka.
 7. W sobotę, 9 września odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodych w Rzeszowie i Markowej. Pierwsza część tego wydarzenia będzie miała miejsce w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a. Msza św. w naszym kościele o 11:15. Druga część to wyjazd do Markowej. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu.