17 kwietnia 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  3. W piątek od 17:00 spowiedź. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym. To także dzień modlitwy w intencji pokoju na świecie i poległych podczas II wojny światowej.
  4. W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny u chorych. O 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie – Różaniec prowadzony przez Różę Różańcową Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Spotkania

  1. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

  1. Od dziś do 10 września w zakrystii przyjmujemy zapisy kandydatów z klasy VIII na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
  2. W czasie wakacji w Domu naszych Sióstr Służebniczek Starowiejskich nastąpiły zmiany personalne. Na nowe miejsce posługi i formacji odchodzą s. Jadwiga Dec i s. Beata Stapińska. Tym siostrom składamy serdeczne podziękowanie za pracę w naszym kościele i przedszkolu św. Józefa. Bóg zapłać. Na ich miejsce przychodzą: Dagmara Strzępek i s. Magdalena Błaż Życzymy siostrom potrzebnych Bożych łask i światła Ducha Świętego w naszej parafii.                                 
  3. W tym tygodniu z racji kończących się wakacji i pierwszego piątku kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej.
  4. W poniedziałek, 4 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla społeczności naszej szkoły o godz. 10:00.
  5. W związku z nadchodzącym jubileuszem stulecia pracy Sióstr Służebniczek NMPNP w Słocinie, nasze Siostry zwracają się z prośbą do parafian o udostępnienie starych fotografii przedstawiających przedszkole, które pełniło kiedyś funkcję ochronki dla dzieci lub innych fotografii związanych z pracą Sióstr w naszej parafii.