30 maja 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek św. Piusa X, we wtorek Najśw. Maryi Panny Królowej, w środę bł. Władysława Findysza, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek św. Józefa Kalasancjusza, w sobotę uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.

Sprawy parafialne

  1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek środę i piątek po Mszy św. wieczornej.
  2. Wyrażamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu parafialnego. Dziękujemy Chórowi Parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Bractwu Szkaplerznemu, Miłośnikom Ziemi Słocińskiej, Panom Kościelnemu i Organiście. Dziękujemy również rodzinom Chmielińskich za ofiarowanie kwiatów na dekorację kościoła, a siostrze Agnieszce za wykonanie świątecznej dekoracji. Bóg zapłać.
  3. W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  4. Przypominamy i prosimy rodziców, którzy nie dokonali zakupu ćwiczeń i podręczników na nowy rok szkolny, aby swoje dzieci zaopatrzyli w katechizmy i ćwiczenia. Na stronie internetowej naszej szkoły znajduje się zakładka „Podręczniki” z wykazem na poszczególne przedmioty. Jest tam również religia, prosimy zapoznać się, by kupić właściwy podręcznik i ćwiczenia do katechezy (autor, tytuł i wydawnictwo). Od pierwszych dni nauki ułatwi to uczniom i katechetom odpowiednią pomoc w czasie katechezy.
  5. Bóg zapłać za wsparcie materialne na rzecz Słowenii, która ucierpiała w wyniku powodzi. Zebrano 13.608 zł oraz 100 Euro, 100 Koron Czeskich i 20 Dolarów.
  6. Kilka tygodni temu w naszej diecezji jak co roku dokonano zmian personalnych księży. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza ks. Przemysław Jamro udaje się do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Dziękujemy ks. Przemkowi za gorliwą pracę duszpasterską oraz szczególną troskę o młodzież z naszej parafii, ale także jako moderatora Ruchu Apostolska Młodzieży w naszej diecezji. Na jego miejsce przychodzi ks. Grzegorz Złotek z Kołaczyc. Drogim Księżom życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Rocha.