28 maja 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, piątek – św. Jana Marię Vianneya, sobota – wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej.
  2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00; w piątek spowiedź od godz. 17.00, zaś po Mszy Św. modlitwy wynagradzające Sercu Jezusowemu; w sobotę nabożeństwo od godz. 17.00, o różaniec prosimy różę św. Rity Pani Józefy Kunysz, później rozważanie, adoracja, Msza Święta i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. 4 sierpnia rozpocznie się 46 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Początek o godzinie 6:30 Uroczystą Mszą Świętą pod Rzeszowską Farą. Codzienne relacje z pielgrzymki na antenie katolickiego Radia VIA.
  4. W sobotę 5 sierpnia spotkanie w łączności ze Spotkaniem Młodzieży w Lizbonie. W programie: zabawy integracyjne, Eucharystia, modlitwa uwielbienia oraz transmisja spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Lizbonie. Szczegóły na plakacie.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że do końca wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
  2. Zapraszamy dzisiaj na koncert organowy o godz. 20.00.