17 kwietnia 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: wtorek – Święto św. Benedykta, Patrona Europy; środa – św. Brunona; czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta; sobota – św. Bonawentury.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Trwamy w nowennie przez uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Codziennie o 17:30  godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przypisane nowennie. W najbliższą niedzielę odpust w naszej Parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 12:30.
  2. W czwartek 13 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie po wieczornej Mszy Świętej.
  3. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę która odbędzie się 22 lipca do Czernej na Ogólnopolskie spotkanie rodziny szkaplerznej. Zapisy w zakrystii.
  4. W ramach akcji „oczyść dom i świat z elektrośmieci” w dniach 12 lipca w godzinach 14-20 i 13 lipca w godzinach od 8-12 na parkingu kościelnym przy ulicy Paderewskiego w kierunku Domu Kultury, będzie odbywać się zbiórka elektroodpadów. Wykaz sprzętów, które można przywozić jest na plakacie, w gablocie i na ulotkach. Środki z tej akcji będą przekazane na posługę misyjną Księdza Edwarda Ryfy w Czadzie.
  5. Od 15 lipca do 20 sierpnia trwać będzie Podkarpacki Festiwal Organowy. Warto zapoznać się z planem tegoż festiwalu zamieszczonym w gablocie, gazetce i na stronie internetowej, w ramach którego 30 lipca odbędzie się koncert w naszym kościele.
  6. Przypominamy, że do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.