Ogłoszenia VII Niedziela Wielkanocna – 21 maj 2023

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Nereusza.
  2. Dzieci z klas III D-E-F, które dziś przyjmą Pierwszą Komunię Świętą będą przeżywać Biały Tydzień. Zapraszamy je wraz z rodzicami na nabożeństwa majowe i Mszę św. Dziękujemy rodzicom wszystkich klas za ofiarę na rzecz kościoła: gongu i dzwonków używanych podczas liturgii. Ponadto dziękujemy za czyszczenie tapicerki na ławkach oraz głównego dywanu.
  3. W piątek – 26 maja – modlimy się za wszystkie mamy w dniu ich święta.
  4. W sobotę o godz. 11:00 w Krakowie odbędą się święcenia kapłańskie naszego rodaka diakona Marcina Wojnickiego.
  5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.

Spotkania

  1. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie rodziców i chrzestnych przed wspólnymi chrztami.

Sprawy parafialne

  1. Za tydzień w naszym kościele o godz. 12:30 swoją pierwszą Mszę św. odprawi nasz parafianin o. Marcin Wojnicki. Polecajmy Go w modlitwie a także sześciu nowych kapłanów naszej diecezji.
  2. We wtorek 23 maja o godz. 18:30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a odbędzie się prezentację książki: „Maryja. Biografia. Najbardziej wpływowa kobieta w dziejach”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. 26 maja w piątek od godz. 17:00 Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina zaprasza na Sąsiedzkie Graniekoncert charytatywny, którego celem jest pomoc finansowa w rehabilitacji Waldemara Długosza, męża pani Krystyny pracującej na co dzień w naszej osiedlowej bibliotece. Wstęp to cegiełka 5 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  4. Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie, Rada Rodziców i Rada Osiedla Słocina zapraszają 27 maja w sobotę w godz. 14:00-17:00 na Piknik Rodziny, który odbędzie się na placu rekreacyjnym przy Szkole. Szczegóły na plakacie w gablocie. W imieniu organizatorów zapraszamy.