26 lutego 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w tym dniu przypada rocznica utworzenia naszej diecezji. Polecajmy jej Pasterzy oraz cały Lud Boży w naszych modlitwach.
 2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy także dzień Obrony Życia. Na Mszy Św. o 18:00 zostaną złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje będą wyłożone na stoliku za ławkami, które po przyrzeczeniu zabieramy ze sobą. Prosimy także o wpisanie się imieniem i nazwiskiem do Kroniki będącej przy deklaracjach. Można także dokonać Duchowej Adopcji anonimowo nie wpisując się do Kroniki. W tym dniu o 17:30 Różaniec prowadzony przez Obrońców Życia.

Spotkania

 1. W piątek o 16:30 spotkanie Oazy młodszej, zaś po Mszy św. dla Oazy starszej.
 2. W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. Dziś przy naszym kościele kwestuje brat Carle Emila, który uległ poważnemu wypadkowi. Prosimy o wsparcie i pomoc.
 2. Grzegorz Kot – diecezjalny duszpasterz trzeźwości dziękuję za złożone ofiary na budowę Centrum Profilaktyczno – Terapetyczne w Sędziszowie Młp. dla osób uzależnionych od alkoholu. Zebrano 13.457 zł 25 gr.
 3. W poniedziałek i wtorek w ramach zajęć lekcyjnych w naszej szkole odbędą się spotkania rekolekcyjne dla uczniów. W środę zakończenie rekolekcji Mszą św. dla 0-4 o 11:35, zaś dla kl. 5-8 o 12:35.
 4. We wtorek o godz. 15:30 odbędzie się Msza św. z racji święta patronalnego Przedszkola Sióstr św. Józefa oraz corocznej uroczystości św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
 5. Od tego tygodnia proponujemy prenumeratę Małego Gościa Niedzielnego. To ogólnopolski miesięcznik dla dzieci i młodzieży szkolnej. „Małego Gościa” czytają również rodzice, nauczyciele i katecheci ale mogą z niego też korzystać wszyscy. Ukazuje się on raz w miesiącu. Cena 7 zł. Zachęcamy do skorzystania. Jeśli będzie małe zainteresowanie parafia zrezygnuje z prenumeraty.
 6. Za tydzień 26 marca można nabyć specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony relikwiom Męki Pańskiej. Cena Gościa Extra – 14 zł, zaś zwykły numer – 10 zł.
 7. Zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, tak aby w Łasce Uświęcającej przeżywać końcowy czas Wielkiego Postu i nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.