28 maja 2024

Liturgia

 1. W środę Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godz. 17:30, natomiast
  w piątek – dla starszych o godz. 17:30, a dla młodzieży o 19:30.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17:00 Msza Święta.

Spotkania

 1. We wtorek o godz. 18:30 po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowaniagrupa II.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla ministrantów.
 3. Także w środę o godz. 18:00 w Domu Diecezjalnego Tabor Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki.
 4. W czwartek odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z delegatem księdza biskupa ds. bierzmowania. Początek o godz. 18:00 wspólną Mszą św. Obecność obowiązkowa. Przypominamy, aby do tego dnia kandydaci uzupełnili indeksy. Szczegółowe informację zostały wysłane rodzicom na dziennik elektroniczny.
 5. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej – Metanoia.
 6. W sobotę o godz. 17:30 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Bractwo Szkaplerzne; a po nim Msza św. W tym roku odchodzimy rocznicę urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Podczas wieczornego nabożeństwa do publicznego kultu będą wystawione relikwie tej świętej.
 7. Także w sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. Dziś po wszystkich Mszach świętych z racji Niedzieli Ad Gentes zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla misjonarzy. Puszki znajdują się na stolikach za ławkami. Dziś również przy naszym kościele wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina zbierają podpisy pod petycją o wycofanie programu finansowania in vitro z budżetu Miasta Rzeszowa.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 marca będziemy gościć Grzegorza Kota – diecezjalnego duszpasterza trzeźwości. Wygłosi on Słowo Boże, a tacą niedzielną będziemy mogli wesprzeć budowę Domu – Centrum Pomocy Osobom Uzależnionym w naszej diecezji.
 3. Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Powstańców Śląskich 4, informuje o wolnych miejscach w nowo powstałym Mieszkaniu Chronionym Wspieranym, mieszczącym się w budynku Domu Kombatanta dla mieszkańców Rzeszowa ze znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej oraz pracownika socjalnego w Domu Kombatanta.
 4. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć baranki wielkanocne w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas naszej parafii.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się w jałmużnę wielkopostną poprzez zbiórkę ofiar na potrzeby biednych do skarbonek wielkopostnych znajdujący się za ławkami. Skarbonki złożymy w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dochód przeznaczony jest na Caritas Diecezjalną.