25 lipca 2024
  1. Jutro – 15.08. przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tak jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Uroczysta Suma z procesją i poświęceniem wieńców dożynkowych o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. We wtorek – 16.08 przypada w Liturgii Kościoła wspomnienie św. Rocha, a w naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Msze święte w tym dniu będą o godzinie 6.30, 8.00, 9.30 i Suma Odpustowa o godzinie 18.00. Sumie Odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Białogłowski.

 

  1. Również we wtorek – 16.08. nasza Parafianka – Siostra Marzena Szyszka przyjmie strój zakonny i rozpocznie Nowicjat w Zakonie Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej. Polecajmy Ją Panu Bogu w naszych modlitwach.

 

  1. W piątek – po Mszy świętej wieczornej – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W czasie wakacji, ks. bp. Ordynariusz dokonał zmian personalnych księży w całej diecezji , a w tym roku także i w naszej parafii. Ks. Daniel Nowak został przeniesiony do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem. Bardzo dziękujemy ks. Danielowi za wieloletnią bardzo gorliwą posługę w naszej parafii. Życzymy Mu Światła  Ducha Świętego i potrzebnych  Bożych łask w nowej parafii. Na Jego miejsce jako rezydent przychodzi ks. Karol Hadam, który będzie kapelanem Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego w Rzeszowie . Życzymy Mu także potrzebnych łask w nowym miejscu posługi kapłańskiej.

 

  1. Bractwo Szkaplerzne działające w naszej parafii zaprasza chętnych Parafian do uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 27.08.2022 r. Szczegóły pielgrzymki w gablocie i  w naszej

 

  1. W dniu 19 sierpnia 2022 roku [piątek] o godz.18;00 w Rzeszowskim Domu Kultury Filia w Słocinie ul. Paderewskiego 154 odbędzie się spotkanie Osiedlowego Klubu Seniora 60+. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Rady Osiedla, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców.

do użytku wewnętrznego parafii