21 lipca 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w środę błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek świętego Jana z Dukli.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do 21:00.

 

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Zgodnie z zapowiedzią jutro, 4 lipca w naszej parafii będziemy przeżywać nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Plan nawiedzenia:
15:00 – przywitanie figury, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grup parafialnych

15:30 – Bractwo Szkaplerzne i Miłośnicy Słociny

16:00 – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Kręgi Rodzin

16:30 – grupa uwielbienia Metanoia

17:00 – Róże Różańcowe

17:30 – litania do Najświętszej Maryi Panny i Zawierzenie parafii

18:00 – Msza św. na zakończenie peregrynacji

 

  1. Od 7 do 15 lipca będziemy obchodzić nowennę przez uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. W dni powszedni o 17:30, zaś w niedzielę o 16:30 godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przypisane nowennie.
  2. Bractwo Szkaplerzne organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Szczegóły w gazetce, gablocie oraz stronie internetowej i facebooku parafii.
  3. Przypominamy, że do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko
    w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
  4. W związku z decyzją firmy, która będzie wykonywać remont schodów przed wejściem do kościoła, prace rozpoczną się w późniejszym czasie niż był on planowany. Na czas prac wejście główne do kościoła będzie zamknięte. Będziemy tylko mogli wejść przez boczne drzwi. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
  5. Zmarł ks. Jerzy Sepioł wikariusz naszej parafii w latach 1997-2000. Eksporta do kościoła parafialnego w Będziemyślu odbędzie się dziś, 3 lipca o godz. 15.00. Natomiast pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4 lipca 2022 r. w Harklowej o godz. 11.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

do użytku wewnętrznego parafii