25 lipca 2024

LITURGIA

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o 12.30 procesja na cmentarz i nabożeństwo „Emaus”.
  2. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W tym tygodniu codziennie po Mszy Świętej wieczornej nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas. W tym dniu obchodzimy także Dzień Dobra. Jest to inicjatywa cykliczna, która ma na celu pomoc osobom i instytucjom zajmującym się najbardziej potrzebującymi. W szczególności są to hospicja, domy samotnej matki, miejsca dla uchodźców, domy dziecka, centra rehabilitacji. Z tej racji w naszej parafii po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzane chlebki miłosierdzia, z których dochód w postaci dobrowolnych ofiar będzie przeznaczony na wyżej wymienione cele.
  5. Także w ten dzień o 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i nadziei chwil spędzonych w gronie najbliższych. Pan Jezus, który pokonał śmierć i grzech niech Was obdarzy mocą do pokonywania Waszych życiowych trudności, a w serca wleje nadzieję na lepsze jutro. Szczęść Boże.

do użytku wewnętrznego parafii