24 czerwca 2024

LITURGIA

  1. Dziś Różaniec w intencji pokoju na święcie o godz. 12.00 odmawia młodzież naszej parafii.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
  3. W najbliższy piątek po Mszy Świętej o 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.30, ani o 19.30.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Na Sumie o godz. 11.00 liturgia rozpocznie się na zewnątrz poświęceniem i procesją z palmami.

SPOTKANIA

  1. W środę – 6 kwietnia – po Mszy Św. wieczornej odbędzie się w domu parafialnym spotkanie Straży Grobowej. Z racji coraz mniejszej liczby strażaków zapraszamy serdecznie nowe osoby do wstąpienia w szeregi straży i podtrzymanie tej pięknej tradycji czuwania przy Grobie Pańskim.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Dziś po Mszach Świętych o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 będą zbierane ofiary na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
  2. Przypominamy o peregrynacji figury św. Rocha w naszej parafii, która rozpocznie się we wtorek 26 kwietnia. Jednocześnie informujemy, że data, którą zapisujemy w kalendarzu to dzień zabrania figury św. Rocha z kościoła do naszego domu. Figurę oddajemy następnego dnia przed wieczorną Mszą Świętą.
  3. Przypominamy także, że w tym roku nie będzie całodziennej spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z tego sakramentu.
  4. W przyszłą sobotę od 8.30 księża udadzą się do chorych ze spowiedzią i komunią wielkanocną. Chętnych, którzy nie są zapisani na wizyty pierwszosobotnie, prosimy zgłosić w zakrystii do piątku włącznie.
  5. Intencje za zmarłych – od uczestników pogrzebu, które zostaną w miesiącu kwietniu odprawione poza parafią: Tadeusz Skoczek – 8, Halina Trałka – 7, Marian Chłanda – 5, Andrzej Możdżeń – 22, Piotr Stanio – 5, Stefania Kluz – 4, Janina Masełek – 13, Maria Gaweł – 12, Józefa Leśko – 10, Józef Jakubowisz – 8, Stanisław Kordas – 8, Kazimierz Dulęba – 28, Julia Jasiewicz – 6, Ryszard Pacześniak – 8, Bronisława Bojda – 8, Józef Woźniak – 10, Stefan – 7, Piotr Pacześniak – 8, Stefan Murjas – 11, Mateusz Karp – 7, Edward Płonka – 8, Kazimierz Pietraszek – 17, Stanisław Sikora – 7, Jan Południak – 8.

do użytku wewnętrznego parafii