25 lipca 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w tym dniu przypada 30 rocznica utworzenia naszej diecezji. Polecajmy jej Pasterzy oraz cały Lud Boży w naszych modlitwach.
  2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy także dzień Obrony Życia. Na Mszy Św. o 18.00 zostaną złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje będą wyłożone na stoliku za ławkami. Prosimy także o wpisanie się do będącej przy deklaracjach Kroniki. W tym dniu o 17.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Obrońców Życia.
  3. Także w tym dniu o 17.00 w łączności z Ojcem św. Franciszkiem będziemy modlić się o pokój odmawiając Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. W sobotę na Mszy Św. o 16.00 ks. Biskup Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii bł. Ks. Władysława Findysza. W tym dniu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.00. Nie będzie także Mszy Św. o godz. 18.00.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych o stałych porach.
  6. Przypominamy o modlitwie różańcowej w intencji pokoju na święcie w niedziele o godz. 12.00. W przyszłym tygodniu modlitwę poprowadzi grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

SPOTKANIA

  1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania. Możliwość spowiedzi przed sakramentem bierzmowania codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć baranki wielkanocne w cenie 6zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas naszej parafii.
  2. Przypominamy także, że do końca Wielkiego Postu od godz. 17.00 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji oraz modlitwy o pokój.
  3. Ze względu na sobotnie bierzmowanie spotkanie rodziców i chrzestnych przed wspólnymi chrztami odbędzie się w piątek po Mszy Św. wieczornej.

do użytku wewnętrznego parafii