25 lipca 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego, w środę Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej diecezji; jest to także dzień imienin ks. Proboszcza – polecajmy go w naszych modlitwach, w piątek św. Agnieszkę – modlimy się za naszych dziadków i babcie w dniu ich święta.
  2. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie modlitewne grupy Metanoia.
  3. W piątek – z racji III piątku miesiąca – po Mszy Św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

SPOTKANIA

  1. We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania Ks. Przemysława.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w dzień kolędy misyjnej. Wyniosły one 8 905zł.
  2. Wspólnota Oazy dziękuje za ofiary złożone przy rozprowadzaniu kadzidła i kredy. Bóg zapłać.
  3. Przypominamy, że w naszym kościele do Komunii Świętej przystępujemy w sposób procesyjny. Wiernych, którzy pragną przyjąć Eucharystię na rękę zapraszamy przed Ołtarz św. Rocha, a przyjmujących w postaci klęczącej prosimy o zachowanie porządku procesyjnego. Wszystkich prosimy o godne przyjmowanie Ciała Pańskiego.
  4. Informujemy o wytycznych Kurii Diecezjalnej odnośnie cmentarza znajdującego się na terenie naszego osiedla: Duchownym oraz wiernym z Rzeszowa i okolic przypominamy, że cmentarz znajdujący się na osiedlu Słocina jest rzeszowskim cmentarzem komunalnym, który jednak nie posiada własnej kaplicy cmentarnej. Dlatego obrzędy pogrzebu wiernych chowanych na tym cmentarzu powinny odbywać się w następującym porządku: Msza św. pogrzebowa celebrowana w parafii zmarłego lub w kaplicy cmentarnej na cmentarzu Wilkowyja, a następnie pochówek na cmentarzu przy ul. Słocińskiej. Kościół parafii św. Rocha w Rzeszowie nie jest kościołem pogrzebowym!

do użytku wewnętrznego parafii