30 maja 2024

LITURGIA

  1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów. W dni powszednie Msza Św. roratnia odprawiana będzie o godz. 7.00. Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 6.10, a w dni powszednie o godz. 6.40.
  2. Do uczestnictwa w roratach szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, które jak co roku, będą formować procesję rozpoczynającą liturgię.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego.
  4. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 17.00. Informujemy, że podobnie jak w zeszłym roku, nie będzie całodziennej spowiedzi parafialnej przed Świętami Bożego Narodzenia dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty odpowiednio wcześniej.

SPOTKANIA

  1. We wtorek na Msze Świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – Ks. Przemysława, po Mszy spotkanie formacyjne.
  2. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. W najbliższą sobotę – w naszym kościele – odbędzie się Błogosławieństwo animatorów Ruchu Apostolstwa Młodzieży wśród których jest także nasza parafianka. Mszę Świętą o 15.00 odprawi Ks. Biskup Ordynariusz – Jan Wątroba.
  2. W przyszłą niedzielę – 5 grudnia – z racji Dnia Modlitw za Kościół na Wschodzie Msze Św. o 17.00 odprawi ks. Biskup Edward Białogłowski. Po Mszy odbędzie się koncert naszego chóru i zespołu ludowego z Czudca, a po nim wspólne spotkanie na parkingu przy kościele.
  3. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny. Cena świecy dużej 15 zł, małej 6zł. Dobrowolne ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na potrzeby Caritas parafialnej.

do użytku wewnętrznego parafii