17 kwietnia 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Teresy od Krzyża, we wtorek święto św. Wawrzyńca, w środę św. Klary, w sobotę św. Maksymiliana Kolbe, w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  2. W piątek – 13 sierpnia – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  3. W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o 12.30 odbędą się Dożynki Parafialne. Rozpoczęcie na zewnątrz kościoła: najpierw będzie poświęcenie ziół i plonów ziemi, następnie procesja, która wprowadzi wszystkich do kościoła na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną. Po Mszy Św. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słocińskiej zaprasza na okolicznościowy program słowno-muzyczny.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że dziś gościmy w naszej parafii Siostry Dominikanki z Krakowa, które po Mszach Świętych będą zbierać ofiary do puszek na remont klasztoru. Wesprzyjmy je materialnie i pamiętajmy o nich w modlitwach.
  2. W tym miesiącu decyzją Sióstr Przełożonych Prowincji Przemyskiej nastąpiły zmiany personalne w Domu naszych Sióstr Służebniczek. Na nowe placówki odchodzą dotychczasowa Siostra Przełożona i Dyrektor Przedszkola Irena Jagodzińska oraz Siostry pracujące jako wychowawcy grup przedszkolnych – s. Monika Ożóg i s. Gabriela Bogdan. Wszystkim Siostrom składamy serdeczne Bóg zapłać za posługę w Przedszkolu oraz w naszym kościele. Szczególnie dziękujemy Siostrze Przełożonej za wykonywanie pięknych dekoracji kwiatowych i okolicznościowych w naszej świątyni. W naszej wspólnocie witamy już dzisiaj nowe Siostry: s. Halinę Ożóg – jako Siostrę Przełożoną i Dyrektor Przedszkola oraz s. Jadwigę Dec i s. Katarzynę Cesarz, które podejmą obowiązki w Przedszkolu, a także będą dekorować nasz kościół. Nowym Siostrom – podejmującym posługę w naszej parafii – życzymy światła Ducha Świętego oraz potrzebnych łask w realizacji powierzonych im zadań i obowiązków.
  3. Rzeszowski Dom Kultury – filia Słocina zaprasza na kino plenerowe w piątek 13 sierpnia. O 20.00 zapraszane są dzieci, a o 21.00 starsi. Szczegóły na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury.
  4. Przypominamy, że w naszej parafii do Komunii Świętej przystępujemy podchodząc procesyjnie w trzech nawach: w nawie św. Rocha jest udzielana Komunia Święta na rękę, w pozostałych miejscach do ust. Prosimy o przestrzeganie tych zasad.

do użytku wewnętrznego parafii