30 maja 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W środę – 23 czerwca – o godz. 10.00 odbędzie się Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla Przedszkola Parafialnego św. Rocha.
 3. W czwartek natomiast – 24 czerwca, również o godz. 10.00 Msza Św. na zakończenie roku dla Przedszkola św. Józefa.

SPOTKANIA

 1. Informujemy, że w czasie wakacji nie będzie spotkań formacyjnych poszczególnych grup duszpasterskich. Regularne spotkania rozpoczniemy po wakacjach.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa w naszej parafii, szczególnie tym, którzy włączyli się w jej przygotowanie i oprawę liturgii.
 2. Zgodnie z dekretem Biskupa Diecezji Rzeszowskiej została odwołana dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli, 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 3. W związku z odwołaniem dyspensy informujemy, że Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w naszej parafii w 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godz. 11.00 – tak jak było to przed pandemią.
 4. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. W pilnych sprawach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach Świętych.
 5. W czasie wakacji nie będzie także wtorkowej dodatkowej intencji mszalnej za przyczyną św. Rocha.
 6. W tym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczynają wakacyjny wypoczynek. Życzymy wszystkim owocnego i przede wszystkim zdrowego odpoczynku zachęcając jednocześnie do dawania dobrego świadectwa wiary szczególnie poprzez uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej.
 7. W zakrystii jest do odebrania kolejny numer kwartalnika „Idźmy do Józefa”.
 8. Informujemy, że można zapisać się na sztafetową Pielgrzymkę na Jasną Górę, a konkretnie na siódmy dzień pielgrzymowania do Grupy Św. Józefa Sebastiana. Zapisy odbywają się przez formularz internetowy, bądź w kancelarii parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w godzinach 8.00-9.00 i 18.30-19.00.
 9. Przypominamy o obowiązku zachowywania przepisów sanitarnych, a zwłaszcza zakrywania ust i nosa podczas udziału w nabożeństwach.

do użytku wewnętrznego parafii