Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

LITURGIA

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że powoli kończy się okres komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej Wielkanocnej.
  2. Przez cały tydzień towarzyszyć nam będą relikwie bł. Carlo Acutisa – 15-letniego geniusza komputerowego, a przede wszystkim przyjaciela Boga, który umiłował Eucharystię.
  3. Dzieci, które w tym tygodniu przyjęły Pierwszą Komunię Świętą będą przeżywać Biały Tydzień. Codziennie zapraszamy jedną klasę: poniedziałek – IIIA, wtorek – IIIB, środa – IIIC, czwartek – IIID i piątek – IIIE. Dzieci zapraszamy już na nabożeństwa majowe o 17.30, podczas których będą dla nich głoszone homilie, a potem na Mszę Świętą.

SPOTKANIA

  1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
  2. W środę o 19.00 spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

   SPRAWY PARAFIALNE

  1. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożony Dar Ołtarza. W tym roku jest to Klęcznik do Nabożeństw. Bóg zapłać.
  2. W czwartek przypada 21 rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
  3. W sobotę – 22 maja – w katedrze rzeszowskiej odbędą się święcenia kapłańskie 6 diakonów. Polecajmy ich w naszych modlitwach, a także módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesyła informacje dotyczące dopłat bezpośrednich. Szczegóły w gablocie.

do użytku wewnętrznego parafii