24 czerwca 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali o stałych porach.
  3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy także dzień Obrony Życia. Z tej okazji o 17.30 Różaniec z rozważaniami o szacunku dla życia. Na stoliku za ławkami będą wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które chętni do jej podjęcia zabierają ze sobą. Prosimy także o wpisanie się do Kroniki Duchowej Adopcji.

   SPOTKANIA

  1. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. Ks. Przemysława. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.
  2. W czwartek ostatnie spotkanie uczestników kursu przedmałżeńskiego.
  3. W piątek na 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania – gr. Ks. Przemysława. Po Drodze Krzyżowej młodzież otrzyma modlitewniki i krzyże jako kolejny etap przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, przypominamy tym samym, że nie będzie spowiedzi parafialnej przed Świętami.
  2. Prezydent Miasta Rzeszowa informuje, że od 1 kwietnia br. Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  3. W środę przed Wielkim Czwartkiem od godz. 16.00 przed Kancelarią Parafialną będą rozdawane dary żywnościowy dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych przed świętami wielkanocnymi. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.

do użytku wewnętrznego parafii