21 lipca 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. W związku z tą uroczystością we wtorek, środę i czwartek będziemy przeżywać triduum ku czci tego świętego. Po Mszy Św. wieczornej litania i modlitwy do świętego Józefa, a w czwartek wystawienie i prowadzona przez młodzież adoracja do 19.30. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali o stałych porach.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Skupienia przygotowujący nas do owocnego przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego. Kazania wygłosi ks. Tomasz Kołodziej.

   SPOTKANIA

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
 2. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. Ks. Dawida. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.
 3. W czwartek kolejne spotkanie uczestników kursu przedmałżeńskiego.
 4. W piątek na 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania – gr. Ks. Dawida. Po Drodze Krzyżowej młodzież otrzyma modlitewniki i krzyże jako kolejny etap przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, tak aby w Łasce Uświęcającej przeżywać końcowy czas Wielkiego Postu i nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.
 2. Przypominamy, że przy ołtarzu św. Rocha można nabyć baranki wielkanocne – cena 5 zł.
 3. Informujemy, że w TVP3 Rzeszów codziennie od 10 do 17 marca o godz. 19.55 emitowane są rekolekcje o świętym Józefie. Zapraszamy do uczestniczenia.
 4. W parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (OO. Pijarzy) w dniach od 22 do 24 marca br. odbędą się IX Męskie Rekolekcje, natomiast w piątek, 26 marca br. na godz. 19 zapraszamy na Męską Drogę Krzyżową, która będzie prowadzić do Borku Starego.

do użytku wewnętrznego parafii