24 czerwca 2024

LITURGIA 

  1. Dziś w katedrze rzeszowskiej odbywają się dożynki diecezjalne. Dziękujemy Panu Bogu za zbiory prosząc o wszelkie błogosławieństwo i dobrą pogodę dla rolników oraz by nikomu nie brakowało chleba.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. W piątek od 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

SPAWY PARAFIALNE 

  1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pana Jerzego Jajugi.
  2. Ze względu na coraz większą liczbę chrztów w naszej parafii, informujemy, że sakramentu tego będziemy udzielali w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.
  3. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa nastąpiły w naszej parafii także zmiany ks. Wikariuszy. Dziękujemy odchodzącym kapłanom za posługę w naszej parafii i życzymy im wielu łask Bożych w dalszym posługiwaniu Kościołowi rzeszowskiemu. W naszej parafii witamy dwóch nowych księży: ks. Przemysława Jamro, który przychodzi do nas z parafii św. Krzyża w Rzeszowie i ks. Dawida Juchę, który wcześniej pracował w Ustrobnej. Otoczmy ich naszą modlitwą wypraszając potrzebne dary i łaski do gorliwej posługi wśród nas.