24 czerwca 2024

OGŁOSZENIA –  9 grudnia 2018

II Niedziela Adwentu

LITURGIA 

  1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbierane są ofiary do puszek na ten cel. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek św. Łucji, w piątek św. Jana od Krzyża.
  2. W czwartek na Mszę Św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (wszystkie trzy grupy). Podczas liturgii młodzieży zostanie wręczona modlitwa Ojcze Nasz jako kolejny etap przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  3. W sobotę na Mszy Św. o 1700 odbędzie się poświęcenie odrestaurowanych organów. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. W uroczystości weźmie udział nasz parafialny chór i p. prof. Marek Stefański – organy. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie grupy duszpasterskie: Bractwo Szkaplerzne i Miłośników Słociny w swoich tradycyjnych strojach.
  4. W przyszłą niedzielę Mszy Św. o 1600 będzie przewodniczył ks. Biskup Kazimierz Górny. Po Mszy Św. odbędzie się koncert organowy. Szczegóły na plakacie w gablotce.

SPOTKANIA

  1. W piątek o 1645 spotkanie oazy grupa młodsza, a o 1800 spotkanie oazy grupa starsza.
  2. W niedzielę o 945 spotkanie i próba scholi.

  SPAWY PARAFIALNE 

  1. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć świece wigilijne ”Caritas” w cenie duża 12zł a mała 5zł. Są także opłatki na stół wigilijny, z których dobrowolne ofiary przeznaczone będą na cele parafialne.

 

do użytku wewnętrznego parafii