24 czerwca 2024

Drodzy Parafianie

Z radością powiadamiam Was, że dobiega końca renowacja organów w naszym kościele parafialnym. Organy zostały zbudowane w 1930 roku przez firmę braci Rieger z Krnowa. Instrument posiadał jeden manuał i w takiej postaci przetrwał do lat 80-tych XX wieku, kiedy to został rozbudowany do dwóch manuałów. Przebudowa z lat 80-tych wzbogaciła możliwości brzmienia lecz spowodowała gorsze funkcjonowanie mechanizmu. W związku z tym w roku 2016 podjęliśmy decyzję o remoncie i modernizacji organów. Dzięki Waszej ofiarności i wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możliwe było rozpoczęcie prac przy organach. Prac konserwatorsko-modernizacyjnych podjął się Zakład Organmistrzowski pana Andrzeja Kamińskiego z Warszawy. Po trzech latach prace dobiegają końca i mam nadzieję, że muzyka organowa pobudzi nas do jeszcze owocniejszej modlitwy i zwiększy rzeszę  miłośników muzyki organowej.

Dlatego zapraszam na uroczyste poświęcenie organów, którego dokona w dniu 15 grudnia 2018 (sobota) o godz. 1700 Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Podczas liturgii akompaniował będzie na organach pan prof. Marek Stefański z Krakowa; wystąpi także nasz parafialny chór.

Natomiast 16 grudnia 2018 (niedziela) Mszę Świętą o 1600 odprawi Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, a po Mszy Świętej odbędzie się Koncert Organowy w wykonaniu  pana prof. Andrzeja  Chorośińskiego – Warszawa i pana dr hab.. Marka Stefańskiego – Kraków.

Serdecznie zapraszamy

Ksiądz Proboszcz wraz z Księżmi Współpracownikami