21 lipca 2024

El Greco (Domenikos Theotokopoulos) (Greek, 1541 - 1614 ), Saint Martin and the Beggar, 1597/1599, oil on canvas with wooden strip added at bottom, Widener Collection

OGŁOSZENIA –  11 listopada 2018

XXXII Niedziela Zwykła

LITURGIA

  1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Jozafata Kuncewicza, we wtorek wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej.
  2. We wtorek na Mszę Św. o 1800 zapraszamy dzieci klas trzecich, przygotowujące się w tym roku do I komunii świętej, wraz z rodzicami. Podczas Mszy Św. zostaną im wręczone modlitewniki.
  3. Przypominamy, że w miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych odmawiając codziennie koronkę do Miłosierdzia Bożego.

SPOTKANIA

  1. W czwartek o 1800 spotkanie kandydatów do bierzmowania gr. II i III.
  2. W piątek o 1645 spotkanie oazy – grupa młodsza, a o 1800 – grupa starsza.
  3. W sobotę po Mszy Św. wieczornej nauka dla rodziców i chrzestnych przed wspólnymi chrztami, które odbędą się w przyszłą niedzielę o 1230.

  SPAWY PARAFIALNE

  1.  Dzisiaj w domu parafialnym przyjmowane są wpłaty na Stowarzyszenie Przyjaciół Seminarium, Przyjaciół KUL i Radia Via.
  2. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa dawna grupa pana Bogusława Gniewka; ofiary można też wpłacać na konto parafialne.
  3. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Komitetu Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
  4. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na organy.

Do użytku wewnętrznego parafii