17 kwietnia 2024

Liturgia

 1. Nabożeństwa pasyjne o stałych porach: w środę Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:30, w piątek dla starszych o 17:30 i 19:30, w niedzielę Gorzkie Żale o 16:15.
 2. W piątek po Mszy św. porannej koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 4. Od 16-24 marca przeżywać będziemy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Będzie ona odmawiana w tych dniach po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 12:30.

 

Spotkania

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII – grupa p. Kamila.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – gr. 1, zaś w czwartek spotkanie dla – gr. 2.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty uwielbienia Metanoia.
 5. W sobotę o godz. 17:00 w domu parafialnym próba przedstawienia o św. Rochu.

 

Sprawy parafialne

 1. W przyszłą niedzielę, 17 marca do naszej wspólnoty parafialnej przybędą Siostry Dominikanki z Mielżyna koło Gniezna, które będą prosić o materialne wsparcie remontu Domu Pomocy Społecznej osób niepełnosprawnych umysłowo. W tym domu prowadzonym przez siostry przebywa 84 osoby. Od dwóch lat prowadzony jest remont i jest on możliwy wyłącznie dzięki pomocy dobroczyńców. Otwórzmy nasze serca na potrzeby naszych braci i sióstr i ta nasza choćby najmniejsza pomoc niech będzie jałmużną wielkopostną.
 2. Ksiądz Grzegorz zaprasza 23 marca, w sobotę na Turystyczną Drogę Krzyżową w Bieszczady. Tym razem wychodzimy spod cerkwi w Łopience na górę Korbania 884 m n.p.m. Wyjazd o 6:00 spod kościoła. Powrót ok. 19:00. Koszt 80 zł. Wymagana dobra kondycja. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 3. Rekolekcje szkolne dla naszej szkoły odbędą się w dniach 18-20 marca.