17 kwietnia 2024

Liturgia

  1. Dziś obchodzimy „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz misji i misjonarzy.
  2. Nabożeństwa pasyjne o stałych porach: w środę Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:30 (w tym dniu rozważania prowadzą dzieci z Przedszkola św. Józefa), w piątek dla starszych o 17:30 i 19:30, w niedzielę Gorzkie Żale o 16:15.
  3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca.
  4. W piątek spowiedź od 17:00.
  5. W sobotę od 8:30 wizyta u chorych. Wieczorem nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. O 17:00 Różaniec prowadzony przez Róże św. Faustyny, Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Spotkania

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – gr. 1, zaś w czwartek spotkanie dla – gr. 2.
  2. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

Sprawy parafialne 

  1. Dyrekcja, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Rzeszowie  zapraszają na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się we wtorek 27 lutego w godzinach 16:30-19:00.
  2. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć baranki wielkanocne w cenie 8 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  3. Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3×3 pt. Jak dobrze wybierać? Kurs składa się z 3 spotkań po 3 godziny wykładowe, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Zajęcia odbywać się będę przez 3 kolejne czwartki marca (7,14,21) w godzinach 18.30-21.00. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia teologii moralnej takie jak kryteria wyboru dobra, kształtowanie sumienia, decyzje i czynniki wpływające na ich wymiar moralny. Szczegóły w gablocie, stronie internetowej i facebooku parafii.