24 czerwca 2024

Liturgia

  1. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia, we wtorek Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę święto św. Jana Apostoła – jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza – polecajmy go w naszych modlitwach, w czwartek święto św. Młodzianków – Męczenników, w przyszła niedzielę święto św. Rodziny.
  3. W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ostatnia Msza św. o godz. 16:00.

Sprawy parafialne

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i przekazanie ich najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii.
  2. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Szczegółowy a zarazem całościowy plan kolędy podany jest w gazetce, stronie parafii i facebooku. Przypominamy, że mieszkańców wszystkich szeregówek z ul. Słocińskiej, Góreckiego, Faustyny, Rocha, a także bloki tzw. – Zielone Tarasy odwiedzimy po wcześniejszym zgłoszeniu się chętnych rodzin na wizytę duszpasterską. W zakrystii można nabyć jeszcze Pismo Święte na kolędę oraz egzemplarze z dużymi literami dla osób starszych, zaś za ławkami przy prasie jest sianko na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne.
  3. Msze św. za zmarłych zapowiedziane w gazetce w Domu Pomocy Społecznej w środę i w Domu Kombatanta w czwartek zostaną odprawiona w tych dniach ale w kościele o godz. 7:00.
  4. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej. Numer świąteczny Niedzieli w cenie 12 zł i podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł.
  5. W tym tygodniu z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. porannej.