26 lutego 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Łucję, w czwartek św. Jana od Krzyża.
 2. W czwartek wieczorem zapraszamy na kolejną katechezę adwentową o przebaczeniu. Początek o 18:00 wspólną Eucharystią.
 3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.
 4. W sobotę po Mszy Św. wieczornej rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Spotkania

 1. W poniedziałek w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII – grupa p. Kamila, zaś we wtorek spotkanie kandydatów z klasy VIII – grupa I. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Zaś spotkanie kandydatów z grupy Grzegorza odbędzie się we wtorek 19 grudnia.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się zbiórka kandydatów na ministranta.

Sprawy parafialne

 1. Dziś przy naszym kościele będą rozprowadzane kalendarze parafialne na nowy rok. Całkowity dochód będzie przeznaczony na potrzeby grup młodzieżowych naszej parafii. To także Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy Św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel.
 2. Ofiarodawcę intencji Mszy św. za zmarłego Aleksandra z okazji imienin informujemy, że Msza św. za zmarłego zostanie odprawiona 12 grudnia we wtorek a nie 13 grudnia w środę. Przepraszamy za przesunięcie.
 3. W sobotę od 9:00 księża udadzą się z posługą do chorych przed świętami. Chorych spoza Pierwszej Soboty prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku 14 grudnia.
 4. Z wiadomych racji nie odbędzie się zapowiadana pielgrzymka do Ziemi Świętej. W zamian ks. Grzegorz zaprasza na pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła. Szczegóły na facebooku parafii i u ks. Grzegorza.
 5. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza na spotkanie mieszkańców rzeszowskich osiedli: Zalesia, Słociny i Matysówki 15 grudnia w piątek w budynku SP nr 24 przy Czajkowskiego 11 w Rzeszowie. Szczegóły spotkania znajdują się na ogłoszeniu w gablocie.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia przy wejściu do kościoła u młodzieży z Oazy i LSO można będzie nabyć sianko na stół wigilijny, płyty z kolędami, świąteczne pierniczki i ciastka oraz akcesoria związane z wizytą duszpasterską (komplety kolędowe, krzyże, świece, kropidła, miseczki i buteleczki na wodę święconą), a także Pismo Święte i książki o tematyce religijnej (także modlitewniki). Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie młodzieży działającej we wspólnotach naszej parafii. Bóg zapłać za okazane serce!
 7. Dziękujemy naszej rodaczce – s. Ignacji za pomoc w uzyskaniu relikwii św. Faustyny, a teraz prosimy siostrę o przedstawienie idei orędzia o Bożym Miłosierdziu.