30 maja 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w ten dzień nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. We wtorek o 17:30 różaniec fatimski w kościele, o 18.00 Msza Święta, a po niej litania do Serca Jezusa i procesja eucharystyczna.
  3. Przypominamy, że trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w procesji Eucharystycznej po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o 12:30.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza Święta z poświęceniem ziół i błogosławieństwem dzieci o godz. 18:00.
  5. W piątek po nabożeństwie czerwcowym koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Sprawy parafialne

  1. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała; szczególnie Grupom Parafialnym za przygotowanie ołtarzy, Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżywanie tej uroczystości. Bóg zapłać.
  2. W następną niedzielę o godz. 12:30 będziemy przeżywać 50-lecie święceń kapłańskich ks. Prałata Stanisława. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, a także do modlitwy w intencji Księdza Jubilata.