14 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 2. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Zapraszamy na majówkę wszystkie dzieci, które regularnie uczęszczały na nabożeństwa z wyklejonymi planszami.
 3. W czwartek rozpoczęcie nabożeństw do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie będą o 17:30, natomiast w niedziele o 16:30.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, po Mszy Św. wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do 21:00.
 5. W piątek spowiedź od godziny 17:00.
 6. W sobotę o 17:00 nabożeństwo Pierwszych sobót miesiąca. O poprowadzenie Różańca prosimy Róże św. Jadwigi , Msza Św. i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. będzie odmówiona litania do Serca Pana Jezusa.

Spotkania

 1. W piątek o godz. 16:30 spotkanie Koła Misyjnego.
 2. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

 1. Dziś w naszym kościele o godz. 12:30 swoją pierwszą Mszę św. odprawi nasz parafianin o. Marcin Wojnicki.
 2. Chorzy, których z racji pierwszych sobót z posługą sakramentalną odwiedza ks. Przemysław zostaną odwiedzeni – wyjątkowo – w piątek od godz. 14:00
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 12:30 będziemy przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej codziennie 30 minut przed każdą Msza św. oraz w I piątek od 17:00.
 4. W czwartek 8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W ten dzień odbędzie się procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I – Miłośnicy Słociny i Bractwo Szkaplerzne,

II – Stowarzyszenie Rodzin i Kręgi Rodzin,

III – Wspólnota uwielbienia – Metanoia,

IV – Młodzież.

 1. Tygodnik Niedziela zaprasza do prenumeraty nowego czasopisma Magazyn – Niedziela. Pismo jest skierowane dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem. Cena tego kwartalnika wynosi 15 zł.