17 kwietnia 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Jana Apostoła – jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza – polecajmy go w naszych modlitwach, we wtorek święto św. Młodzianków – Męczenników, w sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  2. W piątek ostatni dzień roku Msza Święta z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym o godz.16.00. Na ten dzień Biskup Rzeszowski wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia i postu w piątek.
  3. W sobotę – 1 stycznia – Nowy Rok. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Z racji przypadającej w ten dzień pierwszej soboty prosimy, aby bracia i siostry należący do Róż Różańcowych w tym miesiącu odmawiali te tajemnice, które mają.
  4. Młodzież informujemy, że w tym dniu nie przynosimy indeksów do  podpisu.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i przekazanie ich najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii.
  2. Dziś po Mszach Świętych Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii rozprowadza zaprojektowane przez siebie kalendarze na nowy rok. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na działalność tej grupy.
  3. Informujemy, że z racji trwającej pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Od 3 do 8 stycznia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę Świętą wieczorną połączoną z zawierzeniem i indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem. Szczegółowy plan zostanie podany w późniejszym terminie.
  4. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej. Numer świąteczny Niedzieli i podwójny numer Gościa Niedzielnego. Oba czasopisma w cenie 10 zł.

 

do użytku wewnętrznego parafii