30 maja 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny – patronki diecezji, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
  2. We wtorek – 16 dnia miesiąca – po Mszy Św. nabożeństwo do św. Rocha i św. Jana Pawła II.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste obchody tego Dnia odbywać się będą w Katedrze Rzeszowskiej – szczegóły na plakacie. 

SPOTKANIA

  1. We wtorek na Msze Świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – Ks. Dawida, po Mszy spotkanie formacyjne.
  2. Przypominamy, że w każdy trzeci czwartek miesiąca po Mszy Św. wieczornej odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez parafialną grupę „Metanoia”.
  3. W związku ze wspomnieniem bł. Karoliny i Światowym Dniem Młodzieży w piątek – 19 listopada – w kościele parafialnym w Malawie odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii. 

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że codziennie do końca listopada – pół godziny przed Mszą Św. wieczorną –  modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. W dni powszednie Koronka do Bożego Miłosierdzia, w niedziele i uroczystości – Nieszpory za zmarłych.
  2. W dniu 15 listopada bieżącego roku o 18.00 w Domu Kultury – Słocina odbędzie się spotkanie dla osób z cukrzycą i ich rodzin.

do użytku wewnętrznego parafii