17 kwietnia 2024

LITURGIA

 1. Jutro dzień zaduszny – dzień modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o 7.00, 9.00 i 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Karola Boromeusza.
 3. Przypominamy, że od dziś nie ma już Mszy Św. o godz. 19.00.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
 5. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
 6. W sobotę z racji wzrastającej liczby zakażeń zostaję odwołana wizyta księży u chorych.
 7. Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli włącznie, z inicjatywy Kręgów Rodzin działających przy naszej parafii, w ramach akcji „Różaniec do granic nieba” pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą będzie odmawiany różaniec w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciw dzieciom nienarodzonym. 

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Przypominamy, że w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Wszystkie Msze Święte i różaniec będą transmitowane internetowo.
 2. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Od jutra po Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się za dusze zmarłych polecanych w wypominkach odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele Nieszpory za zmarłych.
 4. Przypominamy, o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych. W tym roku odpust zupełny można zyskać w dowolnie wybrane 8 dni spośród całego miesiąca listopada, a nie jak co roku w pierwsze 8 dni. Szczegółowe wytyczne co do odpustów ze względu na pandemię są wywieszone w gablotce, oraz zamieszczone na naszej stronie internetowej i na Facebook’u.

do użytku wewnętrznego parafii