26 lutego 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę świętego Bonawenturę, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  2. W środę i czwartek w naszej parafii odbędzie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i repliką Krzyża Nowohuckiego. 
  3. W czwartek będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Mszę św. o 7:00, 9:00, o 17.15 czuwanie modlitewne za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej prowadzone przez Bractwo Szkaplerzne naszej parafii i o 18:00 (uroczysta suma odpustowa). Homilię wygłosi ks. Wojciech Środoń – wikariusz parafii Farnej w Rzeszowie.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kwestę do puszek dla poszkodowanych w wyniku powodzi. Kwota zebrana to 12 139 zł.
  6. We wtorek 14 lipca w Rzeszowskim Domu Kultury – filia Słocina o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat dotacji rządowych na instalacje fotowoltaiczne, termomodernizacje budynków oraz wymianę źródeł ciepła.
  7. Informujemy, że ze względu na uroczystości parafialne w dniach 15 i 16 lipca (środa i czwartek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. W związku z powrotem do normalnego uczestnictwa w życiu religijnym Kościoła transmisja internetowa Mszy Świętej niedzielnej z naszej świątyni zostaje ograniczona do tylko jednej Mszy o godzinie 11.00. W ciągu tygodnia transmisji nie będzie.

do użytku wewnętrznego parafii