30 maja 2024

LITURGIA

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to także niedziela rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach, a w szczególności o powołania z naszej parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Floriana, w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski. Jest to także dzień imienin ks. Prałata. Polecajmy go w naszych modlitwach.
  3. Zachęcamy w miesiącu maju do odmawiania w naszych domach litanii do Matki Bożej szczególnie modląc się o ustanie epidemii i o dobrą pogodę.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że od dziś jest też Msza Św. o 19.00 oraz że msza św. popołudniowa została przesunięta z 16.00 na 17.00. Majówka w niedzielę o 16.30.
  2. Apelujemy aby wchodząc do kościoła przestrzegać przepisów sanitarnych: w szczególności nie gromadzić się w przedsionku i z tyłu kościoła, nie oddawać karteczek z cytatami, jeśli ktoś zajmuje nasze ulubione miejsce w kościele przejść do przodu, a nie dosiadać się jako trzecia osoba do ławki.
  3. W najbliższy wtorek – 5 maja – o 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie trójek klasowych z klas III szkoły podstawowej w związku z I Komunią Świętą.

do użytku wewnętrznego parafii