17 kwietnia 2024

LITURGIA

  1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – największa uroczystość roku liturgicznego.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
  3. W kolejne dni będziemy trwać w Oktawie Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia – Święto patronalne Caritas. Z tej racji codziennie po Mszy Św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę po Mszy Św. o 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy w tym dniu, w godzinie miłosierdzia, do rodzinnej modlitwy do Miłosiernego Chrystusa o ustanie epidemii i miłosierdzie dla całego świata.

   SPAWY PARAFIALNE

  1. Składamy serdeczne   podziękowania   tym   wszystkim,   którzy   przyczynili   się   do przygotowania,   przeżywania   i   świętowania   Triduum   Paschalnego: w szczególności rodzinom ofiarującym kwiaty, Siostrom Zakonnym za przygotowanie dekoracji oraz panu kościelnemu i organiście za codzienne posługiwanie. Bóg zapłać!
  2. Przypominamy także, że w codziennych Mszach Świętych może uczestniczyć tylko pięć osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje (po dwie osoby na każdą z intencji). Zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych regulacja ta obowiązuję do niedzieli 19 kwietnia włącznie.
  3. Informujemy, że zatwierdzona data uroczystości bierzmowania w naszej parafii, z racji trwania epidemii, zostaje odwołana. O nowym terminie poinformujemy w stosownym czasie.

do użytku wewnętrznego parafii