24 czerwca 2024

LITURGIA 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.
 3. W czwartek – 28 listopada – o 18.00 odbędzie się w naszej parafii Msza Święta z okazji 25-lecia Radia Via pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Z tej racji nie będzie w tym dniu modlitwy wypominkowej.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie czas Adwentu czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 5. W dni powszednie  Msza  Św. roratnia   odprawiana   będzie  o     700Godzinki   ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 610, w dni powszednie o godz. 640. Zapraszamy   do   licznego udziału w roratach dzieci szkolne, a także młodzież w tym kandydatów do bierzmowania oraz osoby dorosłe.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy także rekolekcje adwentowe. Na każdej Mszy Św. nauka rekolekcyjna. Szczegółowy plan znajduje się w gazetce, w gablocie i na stronie internetowej.
 7. Przypominamy również o modlitwie za zamarłych (wypominki i Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o 17.30.

SPOTKANIA 

 1. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Przemysława.
 2. W piątek o 16.45 spotkanie Oazy – grupa młodsza, a o 18.00 Oazy – grupa starsza.

SPAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Zofii Laszczyk.
 2. W niedziele – 8 grudnia o godz. 17.00 – z okazji dnia pomocy Kościołowi na Wschodzie – odbędzie się w naszej parafii koncert piosenki kresowej, a po nim zapraszamy wszystkich na mały poczęstunek na parkingu przy kościele.

do użytku wewnętrznego parafii