14 czerwca 2024

LITURGIA 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych od 1630. Dzieci, które zbierały naklejki prosimy, aby przyniosły w ten dzień także plansze z wklejonymi obrazkami i po nabożeństwie różańcowym będzie rozdanie nagród.
 3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę, po Mszy Św. o 12.30 procesja na cmentarz z pięcioma stacjami. Popołudniu Msza Św. o godzinie 16.00. Przypominamy że od 1 listopada nie ma już Mszy Św. o godz. 19.00.
 4. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych (do 8 listopada odpust zupełny, a do końca listopada odpust cząstkowy). Przypominamy również o modlitwie za zamarłych (wypominki i Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 15.30).
 5. W tym tygodniu wypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. W związku z tym, że pierwszy piątek wypada 1 listopada prosimy o przystąpienie do spowiedzi wcześniej w ciągu tygodnia. Szczególnie ta prośba skierowana jest do dzieci klas czwartych, które obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.
 6. W sobotę na Mszy Św. wieczornej rozpoczynamy cykl pięciu pierwszych sobót miesiąca. Na Mszę i nabożeństwo będzie przybywać do naszej parafii grupa „Męskiego Różańca” z naszej diecezji. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

SPOTKANIA 

 1. W poniedziałek o 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa ks. Dawida.
 2. W środę o 16.30 spotkanie kandydatów na ministranta, a po Mszy Świętej wszystkich ministrantów i lektorów.
 3. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Lucyny Sikora.
 2. Na stoliku za ławkami znajdują się kartki na wypominki i skrzynka do której można je wrzucać. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie za zmarłych.
 3. Informujemy także że cena Gościa Niedzielnego wzrosła do 6 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej z tyłu za ławkami.
 4. W zakrystii jest do nabycia kalendarz rolników na 2020 w cenie 20 zł.
 5. Informujemy, że 1 i 2 listopada na cmentarzu Wolontariusze Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy będą prowadzić kwestę dla ubogich i bezdomnych.

do użytku wewnętrznego parafii