17 kwietnia 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek św. Alojzego Gonzagi.
 2. W poniedziałek o 10.00 odbędzie się Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Przedszkola Św. Rocha.
 3. We wtorek o 10.00 odbędzie się Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla Przedszkola Św. Józefa.
 4. Także we wtorek od 17.00 odbędzie się spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego oraz przed Uroczystością Bożego Ciała.
 5. W środę zakończenie Roku Szkolnego. Msze Święte będą o:

8.00 – klasy 0 – 4.

9.30 – klasy 5 – 8, oraz 3 gimnazjum.

 1. W czwartek – 20 VI – Boże Ciało. Prosimy, aby ołtarze przygotowali:

I – Miłośnicy Słociny i Koło Gospodyń Wiejskich

II – Stowarzyszenie Rodzin i Kręgi Rodzin

III – Grupa Oazowa i Bractwo Szkaplerzne

IV – Siostry Służebniczki

Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą o godz. – 6.30, 8.00, 9.30 z procesją. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Mszach przedpołudniowych i procesji będzie popołudniu jedna Msza Święta o godz. 19.00.

 1. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci I – Komunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, Miłośników Słociny do niesienia obrazów. Strażaków prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem procesji.
 2. Dla dziewczynek – od 6 lat – próba sypania kwiatów ze wspólnego kosza we wtorek o 17.00 przed kościołem. Młodsze dzieci sypią kwiaty z własnych koszyczków pod opieką rodziców.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

SPOTKANIA 

 1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

 SPAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Krystyny Szmigiel.
 2. Informujemy, że zbierane są materiały do kroniki chóru parafialnego. Wszystkich, którzy mają coś co mogłoby pomóc w jej redagowaniu prosimy o zostawienie ich w zakrystii u Pana Kościelnego. Później materiały zostaną zwrócone właścicielom.
 3. W dniach 25-30 czerwca odbędzie się piesza pielgrzymka do Lwowa. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 4. W imieniu Biskupa Rzeszowskiego zapraszamy do udziału w 42 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia 2019. Warunki uczestnictwa i forma zapisu dostępne są na afiszu w gablocie.

do użytku wewnętrznego parafii