Liturgia
- W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek św. Filipa Nereusza, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
- W czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo w intencji osób niewierzących oraz tych, którzy oddalili się od Kościoła. Przy figurze św. Marcina można składać karteczki z imionami osób, za które będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa.
- Za tydzień o modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 8:00 Róże św. Łucji.
Spotkania
- W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla kandydatów na ministranta.
Sprawy parafialne
- Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Męska Grupa Świętego Andrzeja Boboli przeprowadza zbiórkę srebrnej i złotej biżuterii do przetopienia, w ramach ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji „Serce dla Inki” upamiętniającej Danutę Siedzikównę „Inkę” – sanitariuszkę 5. Wileńskiej Brygady AK, zamordowaną przez komunistów.
- W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- Fundacja Wylogowani zaprasza na pierwsze spotkanie integracyjne osób 30+, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Spotkanie odbędzie się 28 maja 2026 roku o godz. 18:00 w Sali kominkowej Domu Kultury Słocina w Rzeszowie, w miejscu, które od lat łączy pokolenia. To świetna okazja do rozmowy o pomysłach na warsztaty, wspólne inicjatywy i kolejne spotkania. Chcemy poznać Państwa potrzeby, oczekiwania i zainspirować się do przyszłych działań Fundacji. Przyjdź – czekamy właśnie na Ciebie.
- Dyrekcja, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Rzeszowie oraz Rada Osiedla Słocina zapraszają 30 maja w sobotę w godz. 14:00-17:00 na Piknik Rodzinny pod hasłem: „Rodzina w kosmosie”. Piknik odbędzie się na placu rekreacyjnym przy szkole. Szczegóły na plakacie w gablocie i facebooku parafii. W imieniu organizatorów zapraszamy.
- W najbliższą niedzielę, 31 maja po Mszach św. młodzież naszej parafii rozprowadzać będzie słodkie cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii na rekolekcje wakacyjne.
- Zapraszamy na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie dotyczące nowoczesnych zagrożeń duchowych, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca
w domu bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce, prowadzone przez ks. Damiana Ziembę i wspólnotę Miriam. Więcej informacji na Facebooku. - Zachęcamy do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na projekty związane z naszym osiedlem:
- II
- Zadanie 71: Siłownia plenerowa przy Szkole Podstawowej nr 5,
- Zadanie 70: Bezpieczny Rzeszów – sprzęt ratujący życie dla OSP Rzeszów-Słocina,
- Zadanie 72: Budowa oświetlenia boiska treningowego oraz budowa boiska do szybkiej gry na obiekcie sportowym „Słocina Arena” przy ul. St. Gliwy.
- III
- Zadanie 101: Nie ma nudy na dzielnicy,
- Zadanie 144: Zagraj z Junakiem – międzypokoleniowy cykl turniejów piłkarskich,
- Zadanie 148: Jasna strona nocy – rytmy światła i dźwięku na osiedlach Słocina i Wilkowyja.
Głos można oddać przez stronę internetową rbo.erzeszow.pl bądź bezpośrednio w Urzędzie Miasta.
Do użytku wewnętrznego parafii
