24 czerwca 2024

Liturgia

 1. Dziś – Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas. O 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przy ołtarzu św. Rocha możemy złożyć jałmużnę wielkopostną w formie skarbonek.
 2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień. To także Dzień Świętości Życia. Na Mszy Św. o 18:00 zostaną złożone przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje będą wyłożone na stoliku za ławkami, które po przyrzeczeniu zabieramy ze sobą. Prosimy także o wpisanie się imieniem i nazwiskiem do Kroniki będącej przy deklaracjach. Można także dokonać Duchowej Adopcji anonimowo nie wpisując się do Kroniki. W tym dniu o 17:30 Różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko życiu, prowadzony przez Obrońców Życia.
 3. W sobotę, 13 kwietnia o 10:00 ks. Biskup Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii bł. Ks. Władysława Findysza.
 4. Przypominamy, że okres Komunii Świętej Wielkanocnej kończy się w Niedzielę Świętej Trójcy czyli 26 maja.

 

Spotkania

 1. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania VII – grupa p. Kamila.
 2. We wtorek, czwartek i piątek na Mszę św. wieczorną o 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – grupa I i II. We wtorek odbędzie się spotkanie z delegatem Księdza Biskupa ds. bierzmowania, w czwartek i piątek spotkanie będzie mieć charakter liturgiczny, a zarazem będzie to duchowe przygotowanie do tego sakramentu poprzez modlitwy do Ducha Świętego. Obecność na tych spotkaniach obowiązkowa. Możliwość spowiedzi przed sakramentem bierzmowania codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

 

Sprawy parafialne

 1. W poniedziałek 8 kwietnia odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych. Rozpoczęcie Mszą św. w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja o godz. 17:00. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 18:30 w sanktuarium MB Rzeszowskiej odbędzie się wieczór modlitwy (Msza św. i Droga Światła) dla osób cierpiących po starcie dziecka organizowany przez Diakonię Życia.
 2. Nasza Parafia bierze udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Za tydzień 14 kwietnia, w niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie wolontariuszy, którzy będą rozdawali kwiat żonkila – symbol nadziei, za dobrowolne ofiary do puszek. Zebrane fundusze będą przeznaczone na potrzeby Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 132. Zapraszamy do wsparcia tego dzieła.
 3. Akademia Liturgiczna zaprasza na warsztaty dla dorosłych czytających, czy chcących czytać Słowo Boże podczas liturgii. Warsztaty odbędą się w sobotę, 27 kwietnia 2024, w Instytucie Teologiczno-Pastoralny, w Rzeszowie. Szczegóły na stronie https://akademialiturgiczna.pl/kursy/warsztaty,3/oto-slowo-boze,15.
 4. Zapraszamy na krótki kurs teologii praktycznej3×3: Symfonia wiary. Kurs poprowadzi o. dr Tomasz Samulnik OP. Na kursie przedstawione zostaną główne treści wiary oraz ich oddziaływanie ma muzykę i sztukę. Kurs odbywał się będzie przez trzy kolejne środy kwietnia (10,17,24) w godzinach 18:30-21:00.  Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.