14 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, we wtorek Najświętszą Maryję Pannę z La Salette – Pojednawczyni Grzeszników, w środę św. Męczenników Koreańskich, w czwartek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty, w sobotę św. Ojca Pio.

 Spotkania

 1. W poniedziałek spotkanie do bierzmowania – grupa 1, zaś w czwartek dla – grupy 2. Rozpoczynamy wspólną Eucharystią o 18:00, później spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 2. W środę o 16:45 spotkanie kandydatów na ministranta. Zapraszamy chłopców od klasy II do służby przy ołtarzu. Zaś po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 3. W czwartek także po Mszy św. wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Uwielbienia Metanoia.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. Od dziś do 1 października w zakrystii przyjmujemy zapisy kandydatów z klasy VII na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek jako jesienna pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 3. Zachęcamy do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2024 na projekt OSP Rzeszów-Słocina w kategorii II zadanie 46. Głos można oddać przez stronę internetową www.rbo.erzeszow.pl, w Urzędzie Miasta lub w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. u strażaków.
 4. W przyszłą niedzielę z racji dnia środków masowego przekazu, po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na Radio Via.
 5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w przyszłą niedzielę, 24 września. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii z podaniem numeru Pesel. Wyjazd o godz. 5:00 spod kościoła. Przewidywany koszt ok. 100 zł. Zaliczka przy zapisie 50 zł.
 6. Zostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii.