24 czerwca 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w sobotę święto św. Marii Magdaleny.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W przyszłą niedzielę – z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji – w ramach akcji „jeden grosz za jeden kilometr” zbierane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

Spotkania

  1. W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

Sprawy parafialne

  1. Bóg zapłać ks. Michałowi za wygłoszone do nas Słowo Boże z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
  2. Bóg zapłać naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za przeprowadzenie w minionym tygodniu w naszej parafii zbiórki elektrośmieci, z której dochód przeznaczony jest na pomoc materialną dla Misjonarza ks. Edwarda Ryfy.
  3. W najbliższy czwartek, 20 lipca br., przypada dziesiąta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.
  4. Dyrektor Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu działającego przy parafii Rzeszów-Zalesie informuje o prowadzonej przez placówkę w miesiącu lipcu i sierpniu – OPIECE WAKACYJNEJ dla dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych w formie półkolonii. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola i ulotkach znajdujących się przy wejściu do naszego kościoła.