Ogłoszenia Uroczystość Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023

Liturgia

 1. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.
 3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także święto patronalne Dzieła Misyjnego Dzieci. Po Mszach Świętych o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30 z krótkim programem wystąpią kolędnicy misyjni, którzy będą zbierać ofiary dla swoich rówieśników z Papui Nowej Gwinei. W tym dniu bp Kazimierz i bp Edward obchodzą kolejne rocznice święceń biskupich pamiętajmy o naszych Pasterzach w modlitwie.
 4. Także w tym dniu młodzież będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę do oznaczenia naszych domów. Dochód przeznaczony jest na działalność grup młodzieżowych.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja prywatna do godz. 21:00
 7. W pierwszy piątek wypada w Uroczystość, dlatego tym bardziej zachęcamy wiernych, którzy obchodzą pierwsze piątki do przyjęcia w tym dniu Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa. Jeśli nie mamy grzechu ciężkiego wystarczy przystąpić do Komunii św.
 8. W sobotę Nabożeństwo 5-pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17:00 prosimy o prowadzenie różańca – Róże pani Ireny Tereszkiewicz. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych z racji wizyty duszpasterskiej.
 9. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

Spotkania

 1. W poniedziałek o godz. 17:00 w auli spotkanie Koła Misyjnego.
 2. W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień znajdzie się w gazetce, w gablocie i stronie internetowej parafii.
 2. Informujemy, że cena Gościa Niedzielnego w tym roku wynosić będzie 10 zł.