17 kwietnia 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię, w środę św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  2. W przyszłą niedzielę – 28 listopada – rozpoczynamy Adwent. W dni powszednie Msza Św. roratnia odprawiana będzie o godz. 7.00. Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 6.10, a w dni powszednie o godz. 6.40.
  3. Do uczestnictwa w roratach szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, które jak co roku, będą formować procesję rozpoczynającą liturgię. 

SPOTKANIA

  1. We wtorek o 16.45 spotkanie kandydatów na ministranta, zaś po Mszy Św. ministrantów i lektorów. 

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Odpowiadając na apel Arcybiskupa Gądeckiego dziś po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.
  2. Przypominamy, że rozpoczynający się tydzień jest też ostatnim tygodniem nabożeństw wypominkowych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.
  3. W poniedziałek – 22 listopada – z racji wspomnienia św. Cecylii odbędzie się po Mszy Św. wieczornej krótki przegląd pieśni kościelnej w wykonaniu naszego chóru. Serdecznie zapraszamy.
  4. W niedzielę – 5 grudnia – z racji Dnia Modlitw za Kościół na Wschodzie Msze Św. o 17.00 odprawi ks. Biskup Edward Białogłowski. Po Mszy odbędzie się koncert naszego chóru i zespołu ludowego z Czudca, a po nim wspólne spotkanie integracyjne na parkingu przy kościele.

do użytku wewnętrznego parafii