24 czerwca 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata Kuncewicza, w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  2. W czwartek – 11 XI – wypada wspomnienie św. Marcina z Tourspatrona naszej parafii. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00, po sumie o 11.00 – z racji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Styczniowych oraz modlitwy za ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. 

SPOTKANIA

  1. We wtorek na Msze Świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – Ks. Przemysława, po Mszy spotkanie formacyjne.
  2. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerznego. 

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy o modlitwie za dusze zmarłych polecanych w wypominkach: codziennie o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele Nieszpory za zmarłych. W czwartek z racji uroczystości modlitwa za zmarłych o 30.
  2. Informujemy, że w czwartek tj. 11 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Przypominamy także ogólną zasadę, że Kancelaria Parafialna jest nieczynna we wszystkie uroczystości państwowe i kościelne oraz w pierwsze piątki miesiąca.

do użytku wewnętrznego parafii